postheadericon Wielkanocne jajka z papieru

papierowe-pisankiChyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie świąt Wielkanocnych bez pisanek. Na stołach nie muszą jednak pojawiać się już tylko i wyłącznie pisanki ozdobione w tradycyjny sposób. Do stworzenia efektownych dekoracji wielkanocnych możesz dzisiaj wykorzystać naprawdę wiele elementów. Stosunkowo prostymi w przygotowaniu pisankami będą jajka wielkanocne z papieru. Takie ozdoby mogą być tworzone nawet przez kilkulatków, więc warto zachęcić swoje pociechy do uczestnictwa w dekorowaniu domu.

W ten sposób święta Wielkanocne staną się jeszcze bardziej rodzinne!

Jajka to jeden z najważniejszych symboli Nocy Zmartwychwstania. Z pisankami związanych jest wiele tradycji. Zwyczaj ozdabiania jajek był znany już w czasach starożytności, a najstarsze pisanki odnaleziono na terenie dawnej Mezopotamii. W zależności od rodzaju wykorzystywanej techniki zdobienia, możemy zetknąć się nie tylko z pisankami, ale również z kraszankami, oklejankami oraz nalepiankami.

Dzisiaj niezwykle popularne jest ozdabianie jajek błyszczącymi wstążkami oraz papierem. Pisanki ze wstążek nie są trudne w wykonaniu. Szczególnie pięknie prezentują się pisanki wykonane metodą quillingową, polegającą na naklejaniu na wydmuszce cieniutkich pasków papieru, z których formuje się różne wzory.

Dzieciom najprościej będzie wykonać wielkanocne jajka z papieru. Z kolorowego papieru można także wyciąć kurczaczki, zajączki, kwiatuszki oraz koszyczki. W tym celu przydatne mogą okazać się jednak specjalne szablony, które znacznie ułatwią nam pracę. Wzorów wielkanocnych szablonów można poszukać chociażby w sieci.

Do przygotowania wielkanocnych jajek z papieru będziemy potrzebować papier, nożyczki, wydmuszki oraz klej. Z pomocą papieru można także wyczarować przepiękne pisanki metodą decoupage. Wystarczy jedynie ugotować jajka na twardo, pozostawić je do wystygnięcia i posmarować specjalnym klejem (do nabycia w sklepie papierniczym). Następnie pisanki można ozdabiać kolorowym papierem, z którego należy wycinać rozmaite elementy.

Papierowe pisanki z całą pewnością będą prezentować się na wielkanocnym stole bardzo efektownie. Z wydmuszek dekorowanych w ten sposób można tworzyć całe kompozycje, łącząc je na przykład z gałązkami bazi czy z innymi elementami kojarzącymi nam się z wiosną. W podobny sposób wydmuszki możemy ozdabiać muliną, włóczką, koralikami i wielobarwnymi tasiemkami.


Warning: file_put_contents(//wp-content/cache/zencache/cache/http/www-jajko-info/wielkanocne-jajka-z-papieru.html-5597afbaecdcb176622684-tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /wp-content/advanced-cache.php on line 966

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/wielkanocne-jajka-z-papieru/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `//wp-content/cache/zencache/cache`.' in /wp-content/advanced-cache.php:974 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(3269): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /wp-content/advanced-cache.php on line 974