postheadericon Pomysł na wydmuszki

wydmuszkiDawniej dekorowaniem wielkanocnych pisanek zajmowały się głównie kobiety. Dzisiaj natomiast w ozdabianiu wydmuszek może brać udział właściwie cała rodzina. Nasze pisanki wcale nie muszą być malowane w tradycyjny sposób. Chociaż początkowo wydmuszki ozdabiano głównie drewnianymi imitacjami i barwiono w wywarze z łupin cebuli, to obecnie wydają się być to już nieco zapomniane sposoby.

O wiele większą popularnością cieszy się dekorowanie jajek przy pomocy koralików, wstążeczek oraz innych ozdób. Przy ich pomocy można wyczarować naprawdę przepiękne wielkanocne pisanki. Chociaż w wielu sklepach można dzisiaj nabyć już gotowe i przyozdobione pisanki, to jednak te własnoręcznie wykonane będą znacznie piękniejszą ozdobą świątecznego stołu. Proste dekoracje wielkanocne można wykonywać nawet z papieru, a udział w ich tworzeniu mogą mieć nawet kilkuletnie pociechy. Dla dzieci przygotowywanie i ozdabianie wydmuszek będzie z całą pewnością niesamowicie pochłaniającym zajęciem, o czym zresztą sami możemy się przekonać.

Prostym pomysłem na wydmuszki może być ich pomalowanie farbami, które dostaniemy w sklepach przed świętami wielkanocnymi. Jest to praca dość czasochłonna, ale za to efekty powinny być naprawdę imponujące. Kolorowe jajka wielkanocne będą wspaniale prezentowały się nie tylko na stole, ale także w koszyczku przygotowywanym do poświęcenia w Kościele. Takie wielobarwne wydmuszki niegdyś były nazywane kraszankami, co wiązało się ze specyficzną techniką zdobienia.

Na wydmuszki możemy także naklejać różnego rodzaju naklejki, które pomogą nam wyczarować przepiękne złote pisanki. Można posłużyć się kolorowym papierem samoprzylepnym, wycinając z niego świąteczne kurczaczki, baranki oraz zajączki. Popularne w okresie świąt wielkanocnych są także tak zwane oklejanki, które powstają poprzez dekorowanie jajek wycinankami z papieru. Takie jajka wielkanocne są przygotowane w naszym kraju głównie w okolicach Łowicza oraz Krakowa. Jest to jednak zajęcie dla nieco starszych dzieci.

Ciekawym sposobem ozdabiania jajek jest od niedawana także tak zwana technika quillingowa. Metodą tą można ozdabiać nawet zwykłe jaja wiejskie, chociaż początkowo może nam ona przysparzać nieco trudności. Ten sposób ozdabiania polega na wycinaniu z papieru wąskich pasków, które następnie formuje się w różne wzory. Wydmuszki ozdobione metodą quillingu prezentują się niezwykle oryginalnie. Mogą stać się wspaniałą ozdobą naszego domowego stołu przez cały świąteczny okres.

 


Warning: file_put_contents(//wp-content/cache/zencache/cache/http/www-jajko-info/pomysl-na-wydmuszki.html-55985d6fd592c164933191-tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /wp-content/advanced-cache.php on line 966

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/pomysl-na-wydmuszki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `//wp-content/cache/zencache/cache`.' in /wp-content/advanced-cache.php:974 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(3269): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /wp-content/advanced-cache.php on line 974