postheadericon Jak zrobić pisanki ze wstążki?

pisanki-wstazkiŚwiąteczne pisanki wcale nie muszą każdego roku prezentować się identycznie. Do wyczarowania wielkanocnych oryginalnych pisanek możesz wykorzystać koraliki, wstążki, tasiemki, włóczkę, a nawet filcowe naklejki.

Chociaż malowanie pisanek ma wieloletnią tradycję, to jednak własnoręcznie wykonane jajka mogą stać się jeszcze piękniejszą ozdobą wielkanocnego stołu. Wystarczy jedynie odrobina fantazji, by w naszym koszyczku pojawiły się pisanki przykuwające uwagę połyskującymi barwami kolorowych wstążeczek.

Samodzielne ozdabianie jajek jest dość czasochłonne, ale za to efekt zazwyczaj jest imponujący. Zanim przystąpimy do wykonywania pisanek musimy przemyśleć każdy element, tak by kolory harmonijnie współgrały jako całość. W przygotowaniu takich pisanek na pewno przyda nam się także nieco cierpliwości, zwłaszcza na samym początku. Później powinniśmy już dojść do wprawy i ozdabianie jajek będzie nam się wydawać dziecinnie proste.

Oryginalną dekoracją wielkanocną mogą być jajka ze wstążek. Takie ozdoby możesz zaczepić przy oknie bądź powiesić na wiosennych gałązkach wierzby przyniesionych do domu.

Nasze babcie ozdabiały pisanki woskiem i farbami, natomiast obecnie coraz bardziej popularną metodą tworzenia wielkanocnych pisanek jest technika quillingu. Metoda ta jest niezwykle precyzyjnym sposobem zdobienia jajek i polega na tworzeniu wąskich paseczków z papieru, które następnie naklejane są na wydmuszkę.

Do stworzenia pisanki metodą quillingową będziemy potrzebować papierowe paski (można je przygotować samodzielnie bądź nabyć gotowe w sklepie papierniczym), klej, nożyczki, igłę (lub specjalny nawijak, również do nabycia w sklepie z artykułami papierniczymi) oraz wydmuszki.

Wyjątkowość pisanek tworzonych metodą quillingu tkwi przede wszystkim w układaniu fantazyjnych wzorków z różnokolorowych pasków papieru. Najpierw należy pasek nawinąć na igłę, stworzyć odpowiedni kształt (na przykład łezki, spirali lub serca) i nakleić na wydmuszkę.

Oto kilka przykładowych wzorów, których stworzenie w metodzie quillingu na samym początku powinno ci sprawić najmniej trudności:

owal – w spirali zwiniętej z paska papieru ściskamy dwa końce placami, a środek delikatnie spłaszczamy,
spirala – końcową część paska papieru wkładamy w otwór igły, obracamy go, nawijamy na papier i sklejamy,
łezka – powstaje ze spirali – jej koniec ściskamy palcem, tworząc charakterystyczny kształt łzy,
serce – po wyznaczeniu środkowej części paska należy nawinąć oba jego końce na igłę i skręcić do wewnątrz. Spirale po sklejeniu ze sobą utworzą piękne, zamknięte serce, gotowe do naklejenia na wydmuszkę.


Warning: file_put_contents(//wp-content/cache/zencache/cache/http/www-jajko-info/jak-zrobic-pisanki-ze-wstazki.html-559982f7097d5085343450-tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /wp-content/advanced-cache.php on line 966

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/jak-zrobic-pisanki-ze-wstazki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `//wp-content/cache/zencache/cache`.' in /wp-content/advanced-cache.php:974 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(3269): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /wp-content/advanced-cache.php on line 974